Başkan Erdoğan: Sanal dünyaya asla teslim olmayacağız

Başkan Erdoğan, Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği 2019 yılı Medya Oscar Ödülleri Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Devletin görevinin vatandaşlarının güvenliğini, hak ve hukukunu temin etmek olduğunu belirten Erdoğan, "İnsanların linç edildiği, her türlü haklarının çiğnendiği bir sanal dünyaya asla teslim olmayacağız." dedi. Öte yandan Koray Şerbetçi'nin 24 TV'deki programı "An ve Zaman" törende ödül aldı.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, "Kendi evlatlarını Paris'e, Londra'ya, Brüksel'e tatile gönderenler, analarından kopardıkları Kürt çocuklarını Kandil'e, Sincar'a, Suriye'ye ölüme yolladılar." dedi.

AA'nın aktardığı habere göre, Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği (RTGD) 2019 yılı Medya Oscar Ödülleri Töreni'nde konuştu. 

Konuşmasına tüm katılımcıları selamlayarak başlayan Başkan Erdoğan, ifadeleri kullandı:

Bu seneki Medya Oscarlarına layık görülen televizyoncuları, radyocuları, muhabir ve sanatçıları gönülden tebrik eden Erdoğan, şunları kaydetti:

Derneğin, terör mağduru kadınların haklı mücadelesini dünyaya duyurmak için yürüttüğü çalışmaları da önemsediğini vurgulayan Başkan Erdoğan, yaklaşık 40 yıldır terörle mücadele eden bir ülke olarak örgütün gerçek yüzünü deşifre etme konusunda halen arzu edilen seviyede olunmadığını söyledi.

Bölücü terör örgütünün, askerin, polisin, öğretmenin, din görevlisini ve en çok da Kürt kökenli vatandaşların kanını dökerek varlığını sürdürdüğünü belirten Erdoğan, şöyle devam etti:

"TERÖRLE MÜCADELE TÜM TOPLUMUN GÖREVİ"

Teröristle mücadelenin güvenlik kuvvetlerinin, terörle mücadelenin ise siyaset kurumundan medyaya tüm toplumun görevi olduğuna dikkati çeken Başkan Erdoğan, şunları dedi:

Diyarbakır annelerinin sürdürdüğü evlat nöbetinin bu açıdan bir turnusol işlevi gördüğüne inandığını belirten Erdoğan, şunları söyledi:

"HİÇBİR DAYANIŞMA MESAJI DUYMADIK"

"Lafa gelince demokrasiyi, çocuk ve kadın haklarını, özgürlükleri kimseye bırakmayanlar, evlatları dağa kaçırılmış annelere sahip çıkmadılar." ifadelerini kullanan Başkan Erdoğan, şöyle devam etti:

"SANAL DÜNYAYA ASLA TESLİM OLMAYACAĞIZ"

Başkan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

Diğer Haberler